English version
Witamy w piątek, 21.09.2018 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Raport środowiskowy firmy Sun Chemical za 2017 rok
  Sun Chemical opublikował doroczny raport na temat efektów realizowanej przez koncern polityki zrównoważonego rozwoju – Sustainability Report 2017. Zawiera on szczegółowe informacje na temat podejmowanych przez firmę działań, m.in. w zakresie większego zastosowania biosurowców; prezentuje też pozytywne efekty przyjętych przez Sun Chemical założeń w kontekście szeroko rozumianej proekologiczności. więcej »

 • Sun Chemical po raz kolejny wsparł wydarzenia organizowane przez Polską Izbę Fleksografów
  Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny już wsparł dwa wydarzenia zorganizowane w ostatnim czasie w Toruniu przez Polską Izbę Fleksografów, (której jest członkiem od początku jej powstania): seminarium Opakowania Tekturowe + Flekso (21-22 maja), a także Forum Fleksograficzne (7-8 czerwca). Podczas pierwszej z nich, której Sun Chemical była partnerem merytorycznym, przedstawiciel firmy wygłosił wystąpienie poświęcone najczęściej popełnianym błędom, związanym z zadrukowywaniem tektury falistej, natomiast drugi przedstawiciel wziął udział w panelu dyskusyjnym, dedykowanym zastosowaniu druku cyfrowego w tym segmencie branży opakowaniowej. Sun Chemical był też platynowym sponsorem 20. Forum Fleksograficznego. Tu przedstawiciele firmy zaprezentowali dwa referaty dotyczące wysokojakościowych opakowań typu „pouch” oraz problemów pojawiających się w procesie laminacji. więcej »

 • „Brighter Ideas” – nowe rozwiązania firmy Sun Chemical na targach Fespa 2018
  Wraz z rozwojem segmentów takich jak cyfrowy druk wielkoformatowy, zadrukowywanie tekstyliów czy szeroko rozumiane zastosowanie technik poligraficznych w produkcji przemysłowej oraz z uwagi na wciąż duże znaczenie sitodruku, targi Fespa z roku na rok stają się coraz ważniejsze dla firmy Sun Chemical. Ten globalny producent materiałów eksploatacyjnych (m.in. farb i atramentów) posiada bowiem w swojej, coraz bogatszej ofercie rozwiązania dla każdego z tych rynków. Z nowościami dedykowanymi każdemu z nich można było zapoznać się, odwiedzając stoisko firmy podczas tegorocznej edycji targów Fespa, jakie odbywały się w Berlinie w dniach 15-18 maja. Z myślą o partnerach biznesowych Sun Chemical z naszego kraju, był na nich obecny Krzysztof Ostrowski – menedżer produktu w polskim oddziale Sun Chemical. więcej »

 • Sun Chemical ostrzega przed ewentualną niedostępnością fotoinicjatorów stosowanych w produkcji farb UV
  Na początku maja br. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb Graficznych (EuPIA) poinformowało o potencjalnych problemach spowodowanych brakami w dostępności fotoinicjatorów. W związku z powyższym klienci Sun Chemical, wykorzystujący farby UV (w produkcji których fotoinicjatory znajdują zastosowanie) mogą w przyszłości doświadczyć opóźnień w ich dostawie. więcej »

 • Sun Chemical dostawcą farb fleksograficznych do drukarni Hadepol Flexo
  7000 m2 powierzchni produkcyjnej, roczna sprzedaż na poziomie 15 mln euro, 115 zatrudnionych osób i 3 lokalizacje – to krótka charakterystyka drukarni Hadepol Flexo z Rypina. Firma od lat inwestuje, a w ostatnim czasie proces ten znacząco nabrał tempa. Towarzyszy jej w tym Sun Chemical, dostarczając farby fleksograficzne do produkcji realizowanej w niedawno zainstalowanej w nowym zakładzie maszynie drukującej czeskiej firmy Soma. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika