Witamy w środę, 20.06.2018 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • „Brighter Ideas” – nowe rozwiązania firmy Sun Chemical na targach Fespa 2018
  Wraz z rozwojem segmentów takich jak cyfrowy druk wielkoformatowy, zadrukowywanie tekstyliów czy szeroko rozumiane zastosowanie technik poligraficznych w produkcji przemysłowej oraz z uwagi na wciąż duże znaczenie sitodruku, targi Fespa z roku na rok stają się coraz ważniejsze dla firmy Sun Chemical. Ten globalny producent materiałów eksploatacyjnych (m.in. farb i atramentów) posiada bowiem w swojej, coraz bogatszej ofercie rozwiązania dla każdego z tych rynków. Z nowościami dedykowanymi każdemu z nich można było zapoznać się, odwiedzając stoisko firmy podczas tegorocznej edycji targów Fespa, jakie odbywały się w Berlinie w dniach 15-18 maja. Z myślą o partnerach biznesowych Sun Chemical z naszego kraju, był na nich obecny Krzysztof Ostrowski – menedżer produktu w polskim oddziale Sun Chemical. więcej »

 • Sun Chemical ostrzega przed ewentualną niedostępnością fotoinicjatorów stosowanych w produkcji farb UV
  Na początku maja br. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb Graficznych (EuPIA) poinformowało o potencjalnych problemach spowodowanych brakami w dostępności fotoinicjatorów. W związku z powyższym klienci Sun Chemical, wykorzystujący farby UV (w produkcji których fotoinicjatory znajdują zastosowanie) mogą w przyszłości doświadczyć opóźnień w ich dostawie. więcej »

 • Sun Chemical dostawcą farb fleksograficznych do drukarni Hadepol Flexo
  7000 m2 powierzchni produkcyjnej, roczna sprzedaż na poziomie 15 mln euro, 115 zatrudnionych osób i 3 lokalizacje – to krótka charakterystyka drukarni Hadepol Flexo z Rypina. Firma od lat inwestuje, a w ostatnim czasie proces ten znacząco nabrał tempa. Towarzyszy jej w tym Sun Chemical, dostarczając farby fleksograficzne do produkcji realizowanej w niedawno zainstalowanej w nowym zakładzie maszynie drukującej czeskiej firmy Soma. więcej »

 • 200 lat firmy Sun Chemical
  Firma Sun Chemical świętuje w tym roku 200. urodziny. To dla niej czas wspomnień dotyczących początków działalności, a także okazja do podsumowania obecności na rynku tego globalnego producenta farb i pigmentów. „Wizją Sun Chemical – mówi Rudi Lenz, prezes i CEO Sun Chemical – od zawsze było i jest nadal pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu wysokiej jakości, innowacyjności oraz odpowiedniego poziomu obsługi przy każdym oferowanym przez nas rozwiązaniu. Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które umożliwią dostarczanie kolejnych innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań do naszych klientów. Wspólnie z nimi będziemy też świętować nasz jubileusz, podkreślając przy tym niezmienne zaangażowanie i koncentrację Sun Chemical na stałym dążeniu do doskonałości”. więcej »

 • Sun Chemical sfinalizował trzyletni kontrakt na kompleksową dostawę farb do Blackmore Group
  Sun Chemical poinformował o podpisaniu trzyletniej umowy z firmą Blackmore Group, specjalizującą się w produkcji gazetowej i akcydensowej. Obejmuje ona dostawę różnego rodzaju farb stosowanych przez tę drukarnię: offsetowych konwencjonalnych, dostosowanych do technologii LED oraz coldsetowych. We wszystkich trzech przypadkach Sun Chemical przez najbliższe trzy lata będzie wyłącznym dostawcą, zaopatrującym Blackmore Group. Umowa oznacza dla tej brytyjskim drukarni strategiczne zmiany w kontekście zakupów farb. W 2015 roku liczba ich dostawców wzrosła do trzech, co wiązało się z inwestycją w pełnoformatową maszynę Rapida 105, bazującą na technologii LED UV. Blackmore Group stała się wówczas pierwszą brytyjską drukarnią, wykorzystującą to energooszczędne rozwiązanie w produkcji pełnoformatowej. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika