English version   
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w poniedziałek, 19.03.2018 o    
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso podejmuje kolejne działania zmierzające do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych
  Stora Enso poinformowała, że jako pierwsza firma z branży leśnej zobowiązała się do osiągnięcia celów, zakładających dalsze ograniczane emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych przez należące do niej zakłady produkcyjne, jak też w jej całym łańcuchu dostaw. Plany te są zgodne z inicjatywą Science Based Targets oraz wytycznymi tzw. Porozumienia Paryskiego, które zakłada redukcję globalnego ocieplenia o 2°C. więcej »

 • Stora Enso podsumowuje udany 4. kwartał 2017 i cały ubiegły rok: wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysku operacyjnego EBIT
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 4. kwartał 2017 r. oraz za pełny rok. Zarówno w ostatnich trzech miesiącach ub.r., jak też w całym roku 2017, skandynawski koncern odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysku operacyjnego EBIT. To w dużej mierze efekt strategicznych inwestycji zrealizowanych w zakładach produkcyjnych w Beihai (Chiny), Varkaus (Finlandia) i Murowie (Polska), co wpłynęło na znaczące zwiększenie dostaw w skali globalnej. W tradycyjnym komunikacie do akcjonariuszy i udziałowców Karl-Henrik Sundström – CEO koncernu podkreślił, że Stora Enso osiągała wzrosty przychodów ze sprzedaży we wszystkich czterech kwartałach ub.r. Prognozy kierownictwa firmy na 1. kwartał 2018 przewidują wynik finansowy zbliżony do osiągniętego w ostatnich trzech miesiącach 2017. więcej »

 • Fiber Cup – proekologiczny kubek na bazie kartonu Cupforma Natura firmy Stora Enso
  Szwedzki producent opakowań – Arta Plast, wprowadził na rynek nowy, atrakcyjny rodzaj kubka kartonowego. Jest on przeznaczony do wyrobów mlecznych oraz innego rodzaju schłodzonej żywności. Fiber Cup – bo tak brzmi jego nazwa – powstał na bazie kartonu Cupforma Natura, produkowanego przez koncern Stora Enso. więcej »

 • Stora Enso ogłosiła wyniki finansowe za 3. kwartał 2017: wzrost przychodów ze sprzedaży o 4,8%, zysk operacyjny EBIT na poziomie 290 mln euro
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał br. Przychody ze sprzedaży skandynawskiego koncernu wyniosły w nim 2 509 mln euro, co oznacza 4,8% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Co więcej – jest to trzeci z rzędu kwartał, w którym grupa odnotowała zwiększenie obrotów. Znacząco, bo o 32,4%, wzrósł też jej zysk operacyjny EBIT – do poziomu 290 mln euro. Firma zaanonsowała jednocześnie plan inwestycyjny o wartości 94 mln euro, obejmujący dwa zakłady zlokalizowane w Finlandii – Enocell i Varkaus. Jego celem jest dalsze zwiększanie udziału materiałów odnawialnych w procesach produkcyjnych Stora Enso, a zarazem – poprawa konkurencyjności działów Biomaterals i Consumer Board. więcej »

 • Stora Enso na targach IFRA World Publishing Expo 2017: promocja papierów FlyoBrite
  Firma Stora Enso znalazła się wśród niemal 200 wystawców targów IFRA World Publishing Expo, jakie zorganizowano w dniach 10-12 października br. w Berlinie. Skandynawski producent promował na tej imprezie wprowadzony niedawno do swojej oferty papier FlyoBrite, skierowany przede wszystkim do klientów z segmentu sprzedaży detalicznej. Targi były też okazją do spotkań przedstawicieli firmy ze swoimi partnerami biznesowymi i kontrahentami, m.in. z naszego kraju. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika