English version   
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w czwartek, 18.01.2018 o    
 

Informacje prasowe

 • Fiber Cup – proekologiczny kubek na bazie kartonu Cupforma Natura firmy Stora Enso
  Szwedzki producent opakowań – Arta Plast, wprowadził na rynek nowy, atrakcyjny rodzaj kubka kartonowego. Jest on przeznaczony do wyrobów mlecznych oraz innego rodzaju schłodzonej żywności. Fiber Cup – bo tak brzmi jego nazwa – powstał na bazie kartonu Cupforma Natura, produkowanego przez koncern Stora Enso. więcej »

 • Stora Enso ogłosiła wyniki finansowe za 3. kwartał 2017: wzrost przychodów ze sprzedaży o 4,8%, zysk operacyjny EBIT na poziomie 290 mln euro
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał br. Przychody ze sprzedaży skandynawskiego koncernu wyniosły w nim 2 509 mln euro, co oznacza 4,8% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Co więcej – jest to trzeci z rzędu kwartał, w którym grupa odnotowała zwiększenie obrotów. Znacząco, bo o 32,4%, wzrósł też jej zysk operacyjny EBIT – do poziomu 290 mln euro. Firma zaanonsowała jednocześnie plan inwestycyjny o wartości 94 mln euro, obejmujący dwa zakłady zlokalizowane w Finlandii – Enocell i Varkaus. Jego celem jest dalsze zwiększanie udziału materiałów odnawialnych w procesach produkcyjnych Stora Enso, a zarazem – poprawa konkurencyjności działów Biomaterals i Consumer Board. więcej »

 • Stora Enso na targach IFRA World Publishing Expo 2017: promocja papierów FlyoBrite
  Firma Stora Enso znalazła się wśród niemal 200 wystawców targów IFRA World Publishing Expo, jakie zorganizowano w dniach 10-12 października br. w Berlinie. Skandynawski producent promował na tej imprezie wprowadzony niedawno do swojej oferty papier FlyoBrite, skierowany przede wszystkim do klientów z segmentu sprzedaży detalicznej. Targi były też okazją do spotkań przedstawicieli firmy ze swoimi partnerami biznesowymi i kontrahentami, m.in. z naszego kraju. więcej »

 • Stora Enso ogłasza start kolejnej edycji konkursu dla studentów i projektantów opakowań – Recreate Packaging 2018
  Stora Enso poinformowała o starcie kolejnej edycji konkursu Recreate Packaging, promującego innowacyjne, a zarazem proekologiczne projekty opakowań, bazujących na surowcach odnawialnych. W tym roku tematem przewodnim konkursu są opakowania przeznaczone na żywność dla dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 grudnia br. na stronie internetowej http://www.recreatepackaging.com. Warto dodać, że wśród laureatów poprzednich edycji Recreate Packaging byli m.in. projektanci z Polski. więcej »

 • Stora Enso na jesiennych targach dedykowanych opakowaniom luksusowym
  Tegoroczna jesień przyniesie szereg międzynarodowych wydarzeń branżowych, dedykowanych segmentowi opakowań luksusowych. Stora Enso – jako producent zaawansowanych podłoży do ich produkcji (przede wszystkim nowej wersji kartonu Ensocoat), jak też dostawca różnorodnych rozwiązań opakowaniowych – weźmie w nich aktywny udział. Z przedstawicielami firmy będzie można spotkać się podczas targów Luxury Packaging w Londynie, Luxe Pack w Monako oraz Les Places D’Or W Paryżu. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika