Witamy w środę, 20.06.2018 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Informacje prasowe

 • Stora Enso wprowadza na rynek biokompozyty DuraSense – odnawialną alternatywę dla tworzyw sztucznych
  Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów, będących alternatywą dla tworzyw sztucznych. więcej »

 • Stora Enso ogłosiła wyniki konkursu Recreate Packaging 2018: wśród laureatów są Polacy
  Stora Enso poinformowała o wynikach kolejnej edycji Recreate Packaging – międzynarodowego konkursu skierowanego do studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern. Główną nagrodę w kategorii dla profesjonalistów zdobyli Viktoriia Schmidt i Arthur Schmidt z Niemiec za projekt „Fruit Glasses”. Wśród studentów najlepsi okazali się Marcus Zieboll i Tino Buschhorn z Uniwersytetu Medialnego w Stuttgarcie. więcej »

 • Stora Enso partnerem strategicznym 11. Kongresu Rynku FMCG
  10 maja br. w Warszawie odbył się 11. Kongres Rynku FMCG zorganizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (Wiadomości Handlowe). Wzięło w nim udział niemal 900 uczestników, co czyni go jedną z najważniejszych tego rodzaju imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowaną do firm działających na rynku dóbr szybko zbywalnych. Stora Enso była partnerem strategicznym kongresu, a przedstawiciel jej fińskiej centrali – Ville Voipio (Senior Manager, Business Development w dziale Intelligent Packaging) – wystąpił na nim z dwiema prezentacjami poświęconymi innowacyjnym rozwiązaniom opakowaniowym (m.in. wykorzystującym technologię RFID) oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym sytuacji na rynku pracy. więcej »

 • Wyniki finansowe Stora Enso za 1. kwartał 2018: obiecujący początek roku
  Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 1. kwartał br. Przychody ze sprzedaży skandynawskiego koncernu wyniosły w nim 2 579 mln euro, co oznacza 3,3% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Zysk operacyjny EBIT wzrósł z kolei o 72%. O tak dobrych rezultatach – jak podaje firma – zadecydowała jej polityka cenowa, optymalizacja portfolio oraz sprzedaż realizowana przez niedawno uruchomione, strategiczne zakłady produkcyjne. Zdaniem kierownictwa Stora Enso, trend ten utrzyma się także w 2. kwartale br. więcej »

 • Stora Enso i branżowe konkursy dla projektantów opakowań
  Początek marca br. to czas rozstrzygnięć w skierowanych do projektantów opakowań konkursach branżowych, w które od wielu lat zaangażowana jest Stora Enso. 5 marca w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala finałowa Art of Packaging – 12. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku, organizowanego przez wydawnictwo European Media Group. Stora Enso znalazła się wśród głównych partnerów tego wydarzenia. Dwa dni później ogłoszona została lista finalistów Recreate Packaging 2018 – międzynarodowego konkursu dla studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern. Stora Enso ogłosiła też zwycięzców Nagrody Publiczności, wskazanych na podstawie głosowania internetowego w tym konkursie. Zostały nimi Klaudia Rajca i Martyna Matuszkiewicz – studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za projekt „Smart Snack”. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika