English version   
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w sobotę, 24.03.2018 o    
 

Informacje prasowe

 • Meet Kodak Polska już 12 kwietnia
  12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji Meet Kodak Polska. Od 12 lat jest ona stałym elementem kalendarza wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce, gromadząc dziesiątki uczestników – przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. Również w tym roku firma Kodak Polska zapowiada ciekawy program merytoryczny tego spotkania, w którym - jak co roku - pojawią się także wykłady zaproszonych gości. Jednym z nich będzie Pavel Arseniev - prezes drukarni dziełowej Pareto Print w Rosji, która jest największym na świecie użytkownikiem bezprocesowych płyt Kodak Sonora. Tematami przewodnimi konferencji będą: obecna sytuacja i perspektywy branży poligraficznej, nowości w portfolio firmy Kodak oraz 10. rocznica wprowadzenia na rynek technologii Kodak Flexcel NX. więcej »

 • „Taking Print Further” – Forum Technologiczne firmy Kodak w Rochester
  W dniach 28 lutego – 1 marca br. w siedzibie firmy Kodak w Rochester (USA) odbyło się Forum Technologiczne, w którym wzięli udział przybyli z całego świata przedstawiciele drukarń, analitycy branżowi oraz reprezentanci prasy branżowej. Dwudniowe spotkanie stało się okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań amerykańskiego producenta w zakresie płyt bezprocesowych, druku cyfrowego oraz funkcjonalnego, jak też do licznych dyskusji na temat obecnych i przyszłych trendów w całej branży poligraficznej. więcej »

 • Kodak wprowadza na rynek nową wersję rozwiązania Kodak Proofing Software
  Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek zaktualizowanej wersji Kodak Proofing Software – zaawansowanego oprogramowania do tworzenia odbitek próbnych. Dzięki nowym opcjom rozwiązanie to ma być jeszcze łatwiejsze w użytkowaniu; jego zadaniem jest też redukowanie czasu niezbędnego na odpowiednie planowanie produkcji. Oprogramowanie – dzięki kompatybilności z drukarkami inkjetowymi z serii Epson SC-P7000 i SC-P9000, wykorzystującymi atramenty fioletowe – zapewnia także możliwość wykonywania proofów zawierających kolory specjalne. Zdaniem firmy Kodak upgrade jest w jeszcze większym stopniu odpowiedzią na oczekiwania zleceniodawców i właścicieli marek. Nowa wersja Kodak Proofing Software jest bowiem zgodna ze standardami bazującymi na wytycznych ISO 12647, GRACoL i SWOP. więcej »

 • Kolejne udoskonalenia cyfrowego druku tonerowego: nowa seria maszyn arkuszowych Kodak NexFinity
  Firma Kodak poinformowała, że wiosną br. w jej ofercie znajdzie się nowa seria tonerowych maszyn arkuszowych Kodak NexFinity Digital Press, bazująca na jej wieloletnich doświadczeniach i inwestycjach w technologię druku cyfrowego. Będąc kontynuatorem i spadkobiercą wielokrotnie nagradzanej platformy Kodak NexPress, urządzenia te – w założeniach producenta – mają być najbardziej wszechstronnymi cyfrowymi rozwiązaniami arkuszowymi, dostępnymi na rynku. Jak zapewnia Kodak, cechować je będą: niskie koszty eksploatacyjne, wysoka prędkość i tzw. dynamiczne obrazowanie. Tym samym mają zmienić podejście wielu drukarń w kontekście możliwości oferowanych przez technologię cyfrową. więcej »

 • Kodak wprowadza na rynek nowej generacji uniwersalne płyty bezprocesowe – Sonora X
  Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej generacji płyt bezprocesowych Kodak Sonora X Process Free Plate, będących – jak zapewnia firma – kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju tej technologii. Bazując na sprawdzonych, wcześniejszych rozwiązaniach Kodaka w tym obszarze, oferują one szereg parametrów umożliwiających – jak podaje Kodak - zniesienie ograniczeń w zastosowaniu płyt bezprocesowych, np. przy szczególnie wymagających aplikacjach. więcej »

 Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika