English version
Witamy w środę, 29.05.2024 o
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna 
 

Duplo w Drukarni Zapol
 
Warszawa, 07.05.2015
Inwestycja w system Duplo 5000, poczyniona niedawno w szczecińskiej firmie Zapol, nie tylko usprawniła proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską realizowaną w tej drukarni, ale również wpłynęła na jakość oferowanych przez nią usług. Dostawcą urządzenia była działająca od ponad 10 lat firma P&S Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina – dealer Duplo Polska.

Mirosław Sobczyk - prezes firmy Zapol i pracownica obsługująca urządzenie

Zapol od wielu lat systematycznie modernizuje i unowocześnia swój park maszynowy, starając się, aby pracowały w nim innowacyjne urządzenia, dzięki czemu drukarnia nieustająco się rozwija. Jedną z takich inwestycji był zakup systemu Duplo 5000 z dwiema wieżami i trójnożem, który usprawnił pracę w introligatorni tej firmy.

Drukarnia Zapol, wchodząca w skład Grupy Reklamowej Zapol, to obecnie jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych w województwie zachodniopomorskim. Jej klienci to w większości instytucje państwowe i samorządowe, a sporą część zleceń uzyskuje w trybie przetargu. Podstawową działalnością firmy jest drukowanie i oprawa książek, broszur i czasopism. Zapol zajmuje się także redagowaniem, pełną obróbką DTP, projektowaniem oraz wydawaniem różnego rodzaju publikacji, a grupa reklamowa, w skład której wchodzi - produkowaniem i znakowaniem różnego typu gadżetów i upominków reklamowych. Jest też wydawcą własnych publikacji, które promują Szczecin i region zachodniopomorski.

Firma powstała w 1992 roku. Park maszynowy tego zatrudniającego około 80 osób przedsiębiorstwa stanowią obecnie arkuszowe maszyny offsetowe w formacie B2, urządzenia cyfrowe oraz liczne urządzenia introligatorskie. Dzięki temu firma jest w stanie wykonać każde zlecenie we własnym zakresie, nawet wymagające wysublimowanych technik uszlachetniania.
Jest to możliwe, ponieważ Zapol od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość i wydajność usług. Tak było również w przypadku zakupu systemu do oprawy zeszytowej Duplo 5000. Oferuje on tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla offsetu, ale może też obsługiwać wydruki pochodzące z maszyn cyfrowych, dlatego jest – jak podaje jego producent – optymalnym rozwiązaniem dla drukarń o różnym profilu działalności, realizujących prace o różnorakim charakterze i nakładach. Charakteryzuje się krótkim czasem narządu i wysoką prędkością. Ta w pełni automatyczna, wysoko wydajna linia do oprawy zeszytowej oprawia do 5 000 broszur lub 10 000 zebranych zestawów na godzinę. Jej modułowa konstrukcja umożliwia drukarniom inwestowanie w ten system w zależności od ich potrzeb i możliwości, ponieważ można ją rozbudowywać wraz ze zmianą wymagań oraz rozwojem danego zakładu. System Duplo 5000 obsługuje takie aplikacje jak: broszury w formacie A4 i A5 o objętości do 100 stron, wszelkiego rodzaju raporty, instrukcje obsługi, katalogi, magazyny, materiały szkoleniowe czy broszury szyte oczkowo, a także szereg innych prac z zakresu szeroko pojętego akcydensu.

„Jest nam bardzo miło, że mogliśmy dostarczyć wydajne rozwiązanie firmy Duplo do drukarni Zapol – mówi Marcin Prieditis z firmy P&S Consulting ze Szczecina. - Cieszy nas fakt, że coraz więcej drukarń zwraca uwagę na odpowiednie inwestowanie nie tylko w maszyny drukujące, ale także w introligatornię. Tu z pomocą przychodzi nasza oferta. Jako wieloletni partner firmy Xerox jakiś czas temu uzupełniliśmy ją m.in. o urządzenia do introligatorni firmy Duplo. Okazało się, że stanowią one doskonałe uzupełnienie potrzeb naszych klientów. Zapol był jednym z nich i cieszy nas fakt, że inwestycja ta przyniosła tej prężnie działającej na rynku drukarni kolejne sukcesy”.

 

------------ koniec informacji -----------

 

Duplo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska sp.k.
ul. Wał Miedzeszyński 131B, 04-987 Warszawa
M: +48 500 059 407
T: +48 (22) 845 70 23
E-mail: info@duplopolska.pl

Poligraficzna Agencja Informacyjna
Magda.Dudanowicz@pai.info.pl, + 48 694 473 650
Slawek.Sokolowski@pai.info.pl, + 48 694 473 651
http://www.pai.info.pl
Copyright ©2004-2024 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika