English version   
PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w piątek, 15.12.2017 o    
 

Docufield wdraża kolejne rozwiązania w zakresie cyfrowej produkcji dziełowej i akcydensowej w firmach z Polski i z zagranicy
 
Warszawa, 09.10.2017
W ostatnich miesiącach firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marki Hunkeler w Polsce zrealizowała kolejne wdrożenia zaawansowanych rozwiązań szwajcarskiego producenta, dedykowanych produkcji dziełowej i akcydensowej, bazującej na zwojowym druku cyfrowym. Dwie linie Book Block Solution do tworzenia sklejonych bloków książkowych zostały do dostarczone do drukarń z Polski i jednego z krajów nadbałtyckich. Z kolei do rodzimego zakładu poligraficznego, specjalizującego się w niskonakładowej produkcji dziełowej, została dostarczona maszyna do cięcia wstęgi na luźne arkusze – Roll to Stack Solution. Warto dodać, że rozwiązania marki Hunkeler, dostarczane przez Docufield, towarzyszą wszystkim wdrożeniom zwojowych maszyn cyfrowych bazujących na technice inkjetowej, jakie dotychczas zrealizowano w polskich firmach.

Mówi Michał Okurowski – dyrektor ds. rozwoju Docufield: „Jest to dla nas duży powód do satysfakcji, zwłaszcza że mówimy tu o maszynach drukujących różnych producentów, będących liderami rynkowymi w obszarze rolowych urządzeń inkjetowych. Uwaga ta dotyczy również dwóch rodzimych klientów, do których w ostatnim czasie dostarczyliśmy linie Book Block Solution i Roll to Stack Solution. Rozwiązania te pracują w trybie offline, natomiast systemy nawijania i odwijania wstęgi marki Hunkeler są połączone inline z maszynami drukującymi. Co ciekawe, podobnie rzecz się ma z drukarnią z zagranicy, do której trafiło rozwiązanie Book Block Solution”.

Book Block Solution – elastyczne rozwiązanie dopasowane do potrzeb drukarni
Po zakończonych sukcesem targach Hunkeler Innovationdays 2017 firma Docufield nie tylko odnotowała wzmożone zainteresowanie rozwiązaniami szwajcarskiego producenta, ale też sfinalizowała kilka istotnych projektów. Dwa z nich dotyczyły modułowego rozwiązania do produkcji sklejonych bloków książkowych – Book Block Solution, umożliwiającego – m.in. dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji –wydajną obsługę niskonakładowych tytułów. Linie, w bardzo podobnej konfiguracji, trafiły do drukarń z Polski i z jednego z krajów nadbałtyckich. „W pierwszym przypadku rozwiązanie obsługuje wstęgę o szerokości 760 mm, w drugim – 520 mm. Natomiast sama funkcjonalność jest bardzo zbliżona. Book Block Solution umożliwia automatyczną produkcję wstępnie sklejonych bloków książkowych ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron. Pozwala też na zmianę ich objętości w trybie książka/książka bądź długości odcięcia w trybie stos/stos. Wszystko odbywa się przy pełnej prędkości produkcyjnej, sięgającej 200 m/min.” – mówi Michał Okurowski.
Jak dodaje, dla klientów pojawienie się Book Block Solution oznaczało też wprowadzenie znaczących zmian w realizacji procesu produkcyjnego i konieczność przekonfigurowania całego workflow: „W efekcie drukarnie te mogą zaoferować swoim klientom zupełnie nowe możliwości wytwórcze, przede wszystkim w kontekście wydajności i sprawności obsługi. Dostarczone przez nas linie eliminują bowiem kilka etapów procesu produkcyjnego, realizując je w ramach jednego, elastycznego rozwiązania”.

Roll to Stack Solution – wydajne cięcie na luźne arkusze
Z kolei we wrześniu br. w innej polskiej drukarni, pracującej w oparciu o rozwiązania zarówno konwencjonalne jak i cyfrowe, rozpoczęła pracę linia Hunkeler Roll to Stack Solution, umożliwiająca wysokowydajne cięcie wstęgi na luźne arkusze. Tu również – przy wyborze maszyny – dużym atutem okazała się wysoka automatyzacja pracy, jaką zapewnia to rozwiązanie: zmiana formatu i stosu następuje przy pełnej prędkości produkcyjnej, wynoszącej do 150 m/min. „Klient zdecydował się na nasze rozwiązanie z uwagi na specyfikę realizowanej produkcji – mówi Michał Okurowski. – Linia Roll to Stack Solution jest bowiem w jego przypadku wykorzystywana do wytwarzania zaawansowanego produktu, jakim są niskonakładowe instrukcje obsługi o małej objętości i dużej zmienności treści. Przy zakupie linii wykańczającej istotna zatem była jej elastyczność w kontekście realizowania krótkich serii, bez zwalniania tempa procesu wytwórczego. Poziom automatyzacji dodatkowo zwiększa czytnik kodów Data Matrix, jaki został uwzględniony w tej konfiguracji”.

Udany rok i obiecująca przyszłość
Zdaniem dyrektora rozwoju Docufield, ostatni kwartał br. może przynieść firmie kolejne kontrakty na dostawę zaawansowanych rozwiązań marki Hunkeler: „Ich finalizacja i wdrożenie u klientów to zapewne już kwestia następnego roku, ale liczymy na zamknięcie kilku ważnych projektów w najbliższych miesiącach. Zainteresowanie wysokowydajnymi rozwiązaniami Hunkeler, automatyzującymi i usprawniającymi pracę stale rośnie, zarówno wśród polskich drukarń, jak też firm specjalizujących się w masowej obsłudze korespondencji. Pokazała to choćby tegoroczna edycja targów Hunkeler Innovationdays, na których gościliśmy liczną grupę klientów z naszego kraju. Najlepszym zaś potwierdzeniem tej tezy są ostatnie wdrożenia linii Book Block Solution i Roll to Stack Solution. Liczymy zatem na owocny ostatni kwartał br. i udany rok 2018” – podsumowuje Michał Okurowski.

 

 

------------ koniec informacji prasowej -----------

 

Dodatkowe informacje na temat firmy Docufield:
Docufield Sp. z o.o. Sp. k.
Ul. Polska 114, 60-401 Poznań
Tel:+61 22 666 29 80
Fax: +48 61 666 29 50
E-mail: info@docufield.com
http://www.docufield.com

Kontakt dla mediów:
Michał Okurowski
Tel.: +48 501 086 932
E-mail: mokurowski@docufield.com


Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Tel. +48 694 47 36 51
E-mail: Slawomir.Sokolowski@printinpoland.com
http://www.printinpoland.com/pai
Copyright ©2004-2017 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika